AstraZeneca rozbudowuje centrum badań nad lekami

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.pl/rynekaptek.pl   30-05-2017, 13:07

AstraZeneca rozbudowuje centrum badań nad lekami Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Koncern farmaceutyczny AstraZeneca zamierza rozbudować powstałe sześć lat temu Globalne Centrum Badań Klinicznych w Warszawie. Jeszcze w tym roku firma zatrudni ponad 400 pracowników, z tego 200 do zespołu badań klinicznych.

Patryk Mikucki, szef międzynarodowego zespołu globalnego Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych, dyrektor ds. badań i rozwoju regionu Europy w firmie AstraZeneca, działania koncernu tłumacz tym, że Polska postrzegana jest jako kraj z dużym potencjałem w zakresie możliwości prowadzenia badań klinicznych:

- Po pierwsze, przemawia za tym duża populacja pacjentów - jesteśmy szóstym krajem UE pod względem wielkości populacji i pierwszym w grupie krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Po drugie, posiadamy dużą grupę wykwalifikowanych specjalistów oraz osób z ogromnym potencjałem do rozwoju w tym zakresie – powiedział w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Trzeci argument to stosunkowo niskie koszty pracy w porównaniu do bardziej rozwiniętych krajów UE.

- Powstanie ośrodek, który za chwilę będzie obejmował wszystkie procesy towarzyszące badaniom klinicznym - od planowania projektów, rekrutacji pacjentów, monitorowania badania aż po analizy danych i raportowanie wyników składanych finalnie do agencji rządowych w celach rejestracji produktów w różnych regionach świata –powiedział.

Dodał, że Centrum będzie także uczestniczyło w aktywnościach je wspierających bezpośrednio, np. monitorowaniu bezpieczeństwa pacjentów w badaniach klinicznych.

Do końca 2018 r. firma zamierza powiększyć zespół Globalnego Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych o 250 osób, w ten sposób będzie ono liczyć około 550 pracowników.

Warszawskie Centrum Operacyjne to jedna z trzech tego typu inwestycji firmy na świecie. Ośrodki o podobnym profilu znajdują się obecnie jeszcze w Kanadzie i Chinach. Polski jest największą tego typu jednostką.

Więcej: http://wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH