Ballada o Ada

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: 1czerwca.pl/rynekaptek.pl   24-04-2017, 15:38

Ballada o Ada Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za nieudolność urzędników i patologie tworzone pod konkretne grupy interesów nie mogą płacić pacjenci - uważa Piotr Piotrowski, prezes Fundacji "1 czerwca", w fikcyjnym opisie historii z życia małej miejscowości, komentując przegłosowanie "apteki dla aptekarza".


W miasteczku na G właściciel kamienicy po drugiej stronie rynku podniósł czynsz na lokal apteki przedsiębiorcy, bo wiedział że ten nie przeniesie apteki w inne miejsce. Po roku apteka upadła bo czynsz był jednak za wysoki jak na tanie leki…

W miasteczku na G jest po staremu. Pani farmaceutka prowadzi aptekę. Leki drogie to i zysk z marży niezły, pracownicy jak parobki, a lud miejscowy pokorny. Tylko córka pani farmaceutki uczyć się nie chce i co semestr trzeba jeździć na uczelnie z „jajkami”, żeby zaliczyła studia na farmacji. Bo przecież ktoś musi przejąć rodzinny interes….

Ps. Jest jeszcze problem z sieciami aptek. Wynika on z tego, że państwo polskie pozwoliło ignorować istniejące przepisy antykoncentracyjne, kto wie może nawet komuś zależało aby celowo osłabiać inspekcję farmaceutyczną. Niestety za nieudolność urzędników i patologie tworzone pod konkretne grupy interesów nie mogą płacić pacjenci. W powyższym tekście piszę o tym, że za chwile my pacjenci z jednej patologii zostaniemy wepchnięci w drugą. Ale z tej już nie będzie odwrotu bo pacjenci, prawdziwi pacjenci nie są bogatymi lobbystami".

Więcej: http://www.1czerwca.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH