Bayer: wsparcie badań nad terapią alergii na orzeszki ziemne i gluten

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Bayer/ rynekaptek.pl   04-02-2021, 15:33

Bayer: wsparcie badań nad terapią alergii na orzeszki ziemne i gluten Spółka wykorzystuje opatentowaną platformę opartą na sztucznej inteligencji, która precyzyjnie projektuje białka pokarmowe w celu wyeliminowania ich alergenności przy jednoczesnym zachowaniu należytych właściwości biochemicznych i odżywczych Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Leaps by Bayer – jednostka Bayer zajmującą się inwestycjami, przeprowadziła rundę inwestycyjną, w ramach której wyłoniła firmę biotechnologiczną Ukko zajmującą się eliminowaniem alergii i nadwrażliwości pokarmowej.

Ukko, firma biotechnologiczna, która zajmuje się eliminowaniem alergii i nadwrażliwości pokarmowej, poinformowała o otrzymaniu 40 milionów dolarów w drugiej rundzie inwestycyjnej.

Nowe fundusze pozwolą Ukko na rozpoczęcie badań klinicznych nad terapią alergii na orzeszki ziemne. Przyspieszą również prace nad glutenem Ukko, który jest przeznaczony dla osób z celiakią i innymi rodzajami nadwrażliwości na gluten.

Spółka wykorzystuje opatentowaną platformę opartą na sztucznej inteligencji, która precyzyjnie projektuje białka pokarmowe w celu wyeliminowania ich alergenności przy jednoczesnym zachowaniu należytych właściwości biochemicznych i odżywczych.

Platforma wykorzystuje próbki pobrane od pacjentów, biologię obliczeniową, immunologię i inżynierię białkową do tworzenia białek, które nie wywołują reakcji układu odpornościowego.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH