Będzie o KPO i rynku aptecznym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ   24-03-2021, 07:15

Będzie o KPO i rynku aptecznym Dzisiaj odbędą się dwa spotkania związane z funkcjonowaniem rynku aptecznego i przemysłu farmaceutycznego (fot. LJ)

Publiczne wysłuchanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy i posiedzenie parlamentarnych zespołów - to dwa dzisiejsze wydarzenia dotyczące rynku farmaceutycznego i aptecznego.

W środę, 24 marca, zaplanowano kilka wydarzeń dotyczących rynku farmaceutycznego i aptecznego.

Wpierw, o godz. 8.50 w Senacie odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, na którym senatorowie wysłuchają informacji ministra zdrowia na temat efektywności, dostępności i jakości systemu ochrony zdrowia w Krajowym Planie Odbudowy. Informację  przedstawi podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Sławomir Gadomski. 

Publiczne wysłuchanie
Potem, w godz. 10.00-15.30 odbędzie się wysłuchanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy w zakresie komponentu zdrowotnego, w tym rozwoju przemysłu farmaceutycznego (Efektywność, jakość i dostępność systemu zdrowia).

Wystąpią przedstawiciele organizatorów i autorów Krajowego Planu Odbudowy, a potem przedstawiciele podmiotów reprezentujących poszczególne sektory i środowiska, w tym samorządowcy, partnerzy społeczni i gospodarczy, a także organizacje pacjentów.

Przewidziano też wysłuchanie przedstawicieli instytucji i osób indywidualnych, które wyraziły chęć zabrania głosu. Wśród nich są reprezentanci firm farmaceutycznych.

Na koniec, Waldemar Buda, sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, ma przedstawić pierwsze refleksje po wysłuchaniu osób uczestniczących w spotkaniu.

Kontynuacja debaty o rynku aptek
Jednocześnie, o godz. 13.00 rozpocznie się posiedzenie Parlamentarnych Zespołów: ds. Ochrony Praw Konsumentów i Przedsiębiorców oraz ds. Polityki Lekowej.

Tematem spotkania będzie: Rynek aptek i hurtowni farmaceutycznych - informacja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jest to kontynuacja posiedzenia z 15 marca 2021 roku.

Podczas pierwszego spotkania, Marcin Antoniak, mecenas z Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego przytoczył dane dotyczące rynku aptek z lat 2016-2020. Zgodnie z tymi danymi w ciągu czterech lat z rynku z różnych powodów zniknęły 2 942 apteki.

Podczas posiedzenia był również prezentowany raport "Kto ukradł Polakom apteki?" poświęcony rynkowi aptek i hurtowni farmaceutycznych opracowany przez Stowarzyszenie Forum Prawo dla Rozwoju („Law4Growth").

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH