Będzie oferta leasingu aptek i know-how ich prowadzenia?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: strefainwestorow.pl/ rynekaptek.pl   28-04-2017, 11:45

Będzie oferta leasingu aptek i know-how ich prowadzenia? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak będzie wyglądał rozwój sieci aptek po zmianach w prawie? Nie będzie żadnego rozwoju sieci aptek w Polsce - odpowiedział na pytanie uczestnika czatu Jacek Szwajcowski, prezes spółki Pelion.

27 kwietnia 2017 roku Jacek Szwajcowski, reprezentujący Korporację Inwestycyjną Polskiej Farmacji w wezwaniu na akcje spółki Pelion, które kończy się już 12 maja, wziął udział w czacie serwisu strefainwestorow.pl, odpowiadając na pytania.

"Dlaczego nowe zmiany "apteka aptekarza" są niekorzystne dla Pelionu? Niektórzy analitycy sądzą, że te zmiany będą dla spółki neutralne" - pytał gość czatu.

- Nie znam żadnej argumentacji uzasadniającej twierdzenie, że zmiany będą neutralne dla sieci aptek - odpowiedział szef Pelionu.

Inny zadał takie pytanie: "Zmiany na rynku aptek, które zostały przegłosowane przez Sejm i Senat de facto sprowadzają pojęcie apteki do dokumentu zezwolenia. Czy ma Pan w planach wyjście do farmaceutów zdolnych otrzymać zezwolenie i prowadzić biznes na własny rachunek z ciekawą ofertą leasingu całkowicie wyposażonych lokali aptecznych z polityką zakupową, magazynową, sprzedażową, marketingową oraz cenową w zamian za atrakcyjny dla obu stron procent dochodu apteki lub stałą ratę leasingową?

- W obecnym stanie prawnym, po zakończeniu procesu legislacyjnego dotyczącego prawa farmaceutycznego, praktycznie nie będzie możliwości otwierania nowych aptek w Polsce. I tego prawa nie będą mieli nawet farmaceuci indywidualni, którzy będą chcieli założyć swoją aptekę - odpowiedział Jacek Szwajcowski.

Więcej: https://strefainwestorow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH