BI: pracujemy nad terapią, która ma zapobiegać mikrozakrzepicy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Boehringer Ingelheim   09-04-2021, 09:02

BI: pracujemy nad terapią, która ma zapobiegać mikrozakrzepicy Firma Boehringer Ingelheim zainwestowała w 2020 roku w R&D najwięcej w historii spółki Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

W 2020 roku spółka Boehringer Ingelheim wydała na działalność badawczo-rozwojową 3,7 mld euro. To rekordowe roczne nakłady w tym obszarze w 136-letniej historii firmy.

W 2020 roku firma Boehringer Ingelheim znacząco zwiększyła nakłady na badania i rozwój w poszukiwaniu innowacyjnych leków i terapii chorób, dla których brakuje skutecznych i bezpiecznych opcji terapeutycznych.

Przyspieszono zwłaszcza prace badawcze nad potencjalnymi terapiami związanymi z leczeniem COVID-19. Spółka wydała na działalność badawczo-rozwojową 3,7 mld euro, czyli o 7% więcej niż w poprzednim roku. To rekordowe roczne nakłady w tym obszarze w 136-letniej historii tej innowacyjnej spółki farmaceutycznej.

Aktywność w obszarze covid-19
Firma uczestniczy w wielu projektach mających na celu znalezienie medycznego rozwiązania problemu związanego z leczeniem COVID-19.

W grudniu 2020 roku, wraz ze Szpitalem Uniwersyteckim w Kolonii, Uniwersytetem w Marburgu oraz Niemieckim Centrum Badań nad Zakażeniami (DZIF), firma ogłosiła rozpoczęcie fazy I/IIa badania klinicznego BI 767551 – pierwszego przeciwciała neutralizującego SARS-CoV-2 podawanego drogą wziewną, które może potencjalnie działać terapeutycznie i profilaktycznie, blokując wirusa w miejscu infekcji.

Do pozostałych działań związanych z leczeniem COVID-19 należą prace badawczo-rozwojowe nad przeciwciałami przeciwko SARS-CoV-2, które można łączyć z BI 767551, niewielkimi cząsteczkami hamującymi replikację wirusa, a także nad terapią, która ma zapobiegać mikrozakrzepicy (powstawaniu zakrzepów).

Dobre wyniki pomimo pandemii COVID-19
Pomimo wszechobecnych skutków pandemii COVID-19, rok 2020 r. był dla firmy Boehringer Ingelheim udany. Wszystkie linie biznesowe miały korzystny wpływ na przychody netto ze sprzedaży i przychody operacyjne.

Firma odnotowała przychody netto ze sprzedaży na poziomie 19,57 mld euro, co oznacza wzrost o 3% w stosunku do poprzedniego roku. Kursy walut obcych były sprzyjające, dzięki czemu po skorygowaniu o wpływ zmiany kursów walut, przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 5,6% w ujęciu rocznym.

Przychody operacyjne na poziomie całej grupy wzrosły do 4,62 mld euro (w porównaniu z 3,78 mld euro w 2019 r.). Na wysoki wynik wpłynęły jednorazowe zyski z dezinwestycji. Dochód po opodatkowaniu wzrósł w ujęciu rocznym o 12,5% do 3,06 mld euro (w porównaniu z 2,72 mld euro w 2019 r.).

Przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej wzrosły o 619 mln euro do 3,96 mld euro (w porównaniu z 3,34 mld euro w 2019 r.). Na koniec roku 2020 wskaźnik kapitału własnego wynosił 47% (w porównaniu z 44% w 2019 r.).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH