Białystok: naukowcy UMB laureatami konkursu NCN

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: umb.edu.pl/ rynekaptek.pl   05-09-2017, 13:38

Białystok: naukowcy UMB laureatami konkursu NCN Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dr Krzysztof Fiedoruk z Zakładu Mikrobiologii Wydziału Lekarskiego UMB, dr Tomasz Misztal z Zakładu Chemii Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego UMB oraz dr Sławomir Prokopiuk z Zakładu Farmakologii Doświadczalnej UMB otrzymali finansowanie swoich badań w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA 1.

O sukcesach naukowców informuje Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Dr Krzysztof Fiedoruk z Zakładu Mikrobiologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim zdobył grant na badania wstępne pod tytułem „Rola białek rybosomalnych w termoadaptacji bakterii Bacillus cereus sensu lato”. Uzyskał finansowanie w maksymalnej kwocie 50 000 zł.

Dr n. med. Sławomir Prokopiuk  z Zakładu Chemii Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB otrzymał 49 940 zł na badania pilotażowe, których cel wpisuje się w tematykę naukowo-badawczą zespołu do którego należy dr Sławomir Prokopiuk, kierowanego przez prof. dr hab. Halinę Car. Są to badania nad rolą tempa metabolizmu podstawowego (BMR) w indukcji i progresji zmian w insulinooporności i cukrzycy typu 2.

Dr Tomasz Misztal z Zakładu Farmakologii Doświadczalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu otrzymał 50 000 tys. zł w ramach projektu MINIATURA 1 na badania nad kandydatami do nowej klasy leków przeciwpłytkowych.

Więcej: https://www.umb.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH