Białystok: ruszyły szczepienia w punkcie w szpitalu tymczasowym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   25-01-2021, 14:32

Białystok: ruszyły szczepienia w punkcie w szpitalu tymczasowym Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

180 osób, głównie seniorów, otrzyma 25 stycznia zastrzyki przeciwko COVID-19 w punkcie szczepień uruchomionym w szpitalu tymczasowym w hali Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Punkt prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Hala jest w sąsiedztwie dużego kompleksu szpitali w Białymstoku, obok są Uniwersytecki Szpital Kliniczny, szpital wojewódzki i Dziecięcy Szpital Kliniczny. Na terenie tego kompleksu widać tabliczki informacyjne kierujące pacjentów do punktu szczepień.

Działa on w części hali. Zastrzyki wykonuje personel medyczny szpitala USK, w sprawach organizacyjnych pomagają także żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Oprócz seniorów szczepione są tam jeszcze także osoby z grupy zero.

Kolejki pacjentów przed punktem szczepień w hali ustawiały się od rana w poniedziałek, 25 stycznia. Punkt działa od godz. 8.00 do 20.00., w tym tygodniu od poniedziałku do środy - poinformowała PAP rzeczniczka USK Katarzyna Malinowska-Olczyk. Niektórzy seniorzy po prostu nie mogli się doczekać szczepień i przyszli wcześniej. Wcześniej przyszli także niektórzy pacjenci zapisani np. na godzinę 9.00. Około 10.00 kolejek nie było.

W hali są dwa stanowiska do szczepień. Na zmianie pracuje tam dwóch lekarzy kwalifikujących do zabiegu, dwie osoby podają preparat. Przed wejściem do lekarza należy podać dane, które zapisują żołnierze. Na miejscu można też dostać pomoc w wypełnieniu kwestionariusza.

W punkcie można się także bezpośrednio zapisywać na szczepienia.

Izabela Próchnicka, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH