Białystok: zakupy sprzętu do Centrum Badań Innowacyjnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   22-12-2010, 15:47

Białystok: zakupy sprzętu do Centrum Badań Innowacyjnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 12,5 mln zł kosztować ma realizacja projektu utworzenia przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Centrum Badań Innowacyjnych.

W środę (22 grudnia) na uczelni odbyło się seminarium podsumowujące projekt, którego realizacja ma zakończyć się w styczniu 2011 roku. Trwają zakupy potrzebnego sprzętu i szkolenie pracowników uczelni; część urządzeń, kupionych wcześniej, już jest wykorzystywana do badań. Dzięki nowoczesnej aparaturze prowadzone będą badania m.in. w zakresie chorób nowotworowych, układu krążenia i otyłości.

Projekt „Utworzenie bazy aparaturowej na rzecz Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku” realizowany jest przez uniwersytet od 2009 roku. Całkowity jego koszt to 12,65 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej wynosi 11,38 mln zł.

W projekcie biorą udział dwa wydziały Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: lekarski i farmaceutyczny, a także uczelniane Centrum Medycyny Doświadczalnej.


Jak powiedział prorektor ds. nauki na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, Adam Krętowski, udział w projekcie pozwolił uczelni pozyskać odpowiednie fundusze na zakup sprzętu innowacyjnego najnowszej generacji. Dzięki niemu n
aukowcy będą mogli zająć się szukaniem genezy i przyczyn różnych chorób, a także sposobów ich leczenia.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH