BioCentrum poszerza ofertę badań przedklinicznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   19-11-2010, 15:51

BioCentrum poszerza ofertę badań przedklinicznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowska spółka wprowadza do swojej oferty nowe usługi związane z przedklinicznym etapem rozwoju leków.

Dotychczasowa oferta firmy została wzbogacona o badania z zakresu farmakodynamiki, takie jak analizy radioizotopowe oraz funkcjonalne testy komórkowe. Funkcjonalne testy komórkowe charakteryzują aktywację lub blokowanie receptorów sprzężonych z białkami G i są szeroko wykorzystywane w badaniach projektowania i opracowywania nowych leków, w szczególności w dziedzinach takich jak choroby ośrodkowego układu nerwowego, w tym choroby neurologiczne jak choroba Alzheimera.  

Analiza produkcji cyklicznego AMP (cAMP) oraz wyrzutu wapnia w odpowiedzi na związanie określonej substancji aktywnej przez receptor, umożliwia dokładne zbadanie i zrozumienie reakcji komórki poprzez określenie mechanizmu oraz dróg przekazu sygnału aktywowanych przez powyższe wtórne przekaźniki. BioCentrum oferuje także analizy aktywacji określonych szlaków transdukcji sygnału poprzez badania fosforylacji kluczowych białek.  

Analizy radioizotopowe stanowią natomiast metodę badającą powinowactwo testowanych związków do receptorów metabotropowych i jonotropowych wykorzystywaną przy projektowaniu nowych leków, pozwalającą na oszacowanie powinowactwa badanego związku do danego receptora.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH