Bioinnowacja w Łodzi i Poznaniu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   30-03-2011, 09:02

Bioinnowacja w Łodzi i Poznaniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 120 polskich i zagranicznych naukowców, przedsiębiorców i studentów weźmie w zaplanowanej w Poznaniu konferencji naukowej "Współpraca biznes-nauka w ramach europejskich bioregionów - Bioconnect 2011" (9 i 10 maja br.).

Poznańska konferencja będzie częścią jubileuszowej X edycji łódzkich targów BioForum 2011, które odbędą się po raz pierwszy w nowej, rozszerzonej formule w dwóch miastach – Łodzi i Poznaniu.  

W trakcie konferencji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące transferu wiedzy i technologii, zarządzania własnością intelektualną pomiędzy sferą nauki a gospodarką, zrównoważonego rozwoju oraz organizacji współpracy międzynarodowej na przykładzie bioregionów.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele bioregionów: niemieckiego BioTOP Berlin-Brandenburg, BioSaxony i Bavarian Biotech Cluster, fińskiego BioCity Turku, węgierskiego Hungarian Biotechnology Association.

Patronat honorowy nad konferencją Bioconnect 2011 objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Organizatorem konferencji są Bioregion Wielkopolska oraz firma Bio-Tech Consulting.

Bioregion Wielkopolska to stowarzyszenie powołane pod koniec 2010 r. przez Nickel Technology Park Poznań. Jego celem jest integracja oraz promocja wielkopolskiej branży biotechnologicznej i Life Science zarówno w sferze akademickiej, jak i biznesowej.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH