Biolog uzyska specjalizację z mikrobiologii? MZ jest za

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   24-05-2017, 13:38

Biolog uzyska specjalizację z mikrobiologii? MZ jest za Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uznaję za zasadne utrzymanie rozwiązań dotyczących umożliwienia przystąpienia do specjalizacji z mikrobiologii, toksykologii, embriologii klinicznej osób legitymujących się odpowiednimi kwalifikacjami, np. biologów, biotechnologów i mikrobiologów - informuje MZ.

Wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz, odpowiedział w ten sposób na petycję dotyczącą projektu rozporządzenia w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Przeciwko temu rozwiązaniu protestuje część diagnostów laboratoryjnych.

"Jako diagnosta laboratoryjny zgłaszam sprzeciw wobec propozycji odbywania specjalizacji z obszaru diagnostyki laboratoryjnej/ medycyny laboratoryjnej (mikrobiologii, toksykologii, embriologii klinicznej) przez osoby nie posiadające wykształcenia medycznego" - napisali diagności do ministra zdrowia.

Ich zdaniem, "absolwenci niemedycznych kierunków studiów, ujętych w projekcie rozporządzenia, zyskują zupełnie inne kwalifikacje w ramach kształcenia przeddyplomowego niż absolwenci kierunku: analityka medyczna".

Chcą, by możliwość specjalizacji w wymienionych dziedzinach była zachowana jedynie przedstawicieli zawodów medycznych: lekarza i diagnosty laboratoryjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH