BioMaxima finalizuje zakup dwóch rumuńskich spółek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: BioMaxima/ rynekaptek.pl   24-11-2016, 11:43

BioMaxima finalizuje zakup dwóch rumuńskich spółek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

BioMaxima S.A. sfinalizowała transakcję nabycia 80% udziałów w dwóch rumuńskich spółkach QIAS MED oraz ISTAR. Zamierza rozpocząć konsolidację tych spółek oraz własnej spółki Roco Sistem i powołać nowy podmiot - BioMaxima Romania srl.

Spółka podpisała umowę nabycia 80% udziałów w rumuńskich spółkach QIAS MED oraz ISTAR za cenę 138 tys. euro plus podatek w wysokości 22 tys. euro - informuje w komunikacie prasowym.

Jeśli podmioty te osiągną w 2016 r. zysk netto wyższy o minimum 10% od wypracowanego w 2015 r., czyli co najmniej 95 tys. euro, to ich dotychczasowy właściciel będzie upoważniony do otrzymania premii za sukces w kwocie 25 tys. euro.

Dodatkowo, dotychczasowy właściciel spółek zobowiązał się do świadczenia pracy na ich rzecz przez okres minimum 5 lat, co zostało uregulowane w odrębnej umowie.

Spółki QIAS MED oraz ISTAR zajmują się sprzedażą aparatury, testów, odczynników, mikrobiologii oraz wyposażenia laboratoriów, a ich łączne przychody w 2015 r. wyniosły ok. 770 tys. euro.

BioMaxima S.A. zamierza umacniać swoją pozycję na rynku rumuńskim i rozpocząć proces konsolidacji spółek QIAS MED i ISTAR oraz własnej spółki Roco Sistem, powołując nowy podmiot o nazwie BioMaxima Romania srl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH