BioMaxima i Biocorp stawiają na konsolidację

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   02-11-2016, 12:37

BioMaxima i Biocorp stawiają na konsolidację Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na 25 listopada 2016 roku zwołane zostało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy BioMaxima S.A., które podejmie decyzję w sprawie połączenia z Biocorp Polska Sp. z o.o. - informuje spółka w komunikacie.

Planowane połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie całego majątku Biocorp Polska na BioMaxima S.A. w zamian za nowe akcje spółki przejmującej, które zostaną wydane dotychczasowym wspólnikom spółki przejmowanej.

Zgodnie z przedstawionym planem połączenia, który został już zbadany przez biegłego rewidenta, udziałowcy Biocorp Polska otrzymają łącznie 690.000 akcji spółki BioMaxima.

Firma liczy, że dzięki połączeniu zoptymalizuje politykę zakupową i będzie w stanie zrealizować synergie kosztowe wynikające z fuzji obu podmiotów.

Poprzez nabycie udziałów w dwóch rumuńskich spółkach: QIAS MED oraz ISTAR, a także połączenie z Biocorp planuje skonsolidować działania.

- Są to dwie strategiczne decyzje w zakresie akwizycji. Na rynku rumuńskim będzie budowany podmiot reprezentujący markę BioMaxima, w większości sprzedający również nasze produkty. Pozwoli to zwiększyć naszą sprzedaż eksportową i marżę. Połączenie z Biocorp da efekt w postaci wyraźnej specjalizacji BioMaxima w zakresie mikrobiologii. Pozwoli również zwiększyć sprzedaż eksportową, albowiem ponad 30% przychodów Biocorpu stanowi eksport. Optymalizacja produkcji oraz obniżenie kosztów zakupu surowców ze względu na efekt skali pozwoli uczynić ją jeszcze bardziej rentowną - wyjaśnia Henryk Lewczuk, prezes zarządu Spółki BioMaxima.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH