BioMaxima kontynuuje program inwestycyjny

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MMX/rynekaptek.pl   16-08-2017, 10:43

BioMaxima kontynuuje program inwestycyjny Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

BioMaxima S.A. zakończyła pierwsze półrocze 2017 r. zyskiem netto na poziomie jednostkowym w kwocie 0,63 mln zł, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 14,64 mln zł.

BioMaxima S.A. -  firma działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej, polski producent podłoży mikrobiologicznych, informuje w komunikacie,  że zwiększyła sprzedaż o ponad 22% w ujęciu rdr. oraz utrzymała wynik netto na poziomie zbliżonym do analogicznego okresu 2016 r.

W pierwszej połowie 2017 roku zostały natomiast wprowadzone zmiany w strukturze zespołów handlowych w kraju, co ma zapewnić bardziej efektywną pracę w terenie poza segmentem mikrobiologii.

Jednak jak wskazuje BioMaxima, działania firmy koncentrują się obecnie na realizacji przyjętego programu inwestycyjnego, który przełoży się na osiągane wyniki finansowe oraz wartość Spółki.

Spółka podaje, że suma planowanych nakładów inwestycyjnych w najbliższych dwóch latach wyniesie blisko 18 mln zł.

Firma otrzymała kilka dofinansowań, których łączna kwota przekracza 6,5 mln zł. Oczekiwane są też decyzje dotyczące przyznania kolejnych 3 mln zł dofinansowania. W przeciągu najbliższych dwóch kwartałów BioMaxima S.A. zbuduje Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz zakład produkcyjny. 

- Połączenie z Biocorp dające duży wzrost przychodów z mikrobiologii i eksportu umożliwiło stabilizację wyniku Spółki zarówno na koniec 2016 roku, jak i w pierwszym półroczu 2017 roku, wobec niższej wartości sprzedaży krajowej spoza segmentu mikrobiologii. Podejmujemy działania korygujące w obszarze sprzedaży w kraju, które powinny przynieść efekty jeszcze w 2017 roku - wyjaśnia Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Obecnie prowadzone są również prace badawczo-rozwojowe związane z opracowaniem testów MIC do badania lekooporności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH