BioMaxima pracuje nad testami do oznaczania lekowrażliwości

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: BioMaxima/ rynekaptek.pl   08-03-2016, 11:30

BioMaxima pracuje nad testami do oznaczania lekowrażliwości Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

BioMaxima S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2010 r., działającą w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, po dwóch miesiącach 2016 r. zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 3.822 tys. zł.

Po dwóch miesiącach 2015 r. spółka miała 3.279 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Osiągnięty przez BioMaxima S.A. blisko 17% wzrost obrotów w ujęciu rdr. wynika z istotnego zwiększenia sprzedaży w segmencie odczynników oraz aparatury - informuje firma w komunikacie prasowym.

Emitent konsekwentnie realizuje również przyjętą politykę w zakresie postępowań przetargowych, która pozwoliła mu na wzrost wygranych postępowań na początku 2016 r. o ponad 11%.

W ubiegłym miesiącu spółka złożyła wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Działanie 1.2 „Badania i rozwój”, na opracowanie testów do badania lekowrażliwości. Wnioskowana kwota dotacji wynosi 589 tys. zł i stanowi 75% wartości całego projektu, który ma być realizowany wspólnie z Wydziałem Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie.

Celem planowanego przedsięwzięcia jest stworzenie automatycznej technologii produkcji testów do oznaczania lekowrażliwości. Ich wprowadzenie do powszechnego stosowania w diagnostyce mikrobiologicznej pozwoli na bardziej racjonalną suplementację antybiotyków, a tym samym na ograniczenie ich stosowania.

BioMaxima S.A. zakończyła 2015 r. zyskiem netto w kwocie 1.469 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży sięgających 21.965 tys. zł. Rok wcześniej zysk netto Spółki wyniósł 455 tys. zł, a jej przychody ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 20.441 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH