BioMaxima skomercjalizuje projekty Pure Biologics

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Bankier/rynekaptek.pl   24-03-2017, 09:25

BioMaxima skomercjalizuje projekty Pure Biologics Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

BioMaxima podpisała umowę dotyczącą współpracy w zakresie komercjalizacji rezultatów prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Pure Biologics związanych z nowymi narzędziami do diagnostyki in vitro.

Spółki zawarły umowę wieloletnią w zakresie wdrażania do produkcji szybkich testów opartych na systemach diagnostycznych stworzonych przy użyciu narzędzi biotechnologicznych opracowanych przez Pure Biologics - podaje Bankier.

Firma Pure Biologics będzie odpowiedzialna za opracowanie technologii, a BioMaxima za testowanie, prototypy, rejestrację i wdrożenie do produkcji.

Pierwszy projekt skupi się na diagnostyce raka pęcherza moczowego. Obecnie nie są znane dobre biomarkery do wykrywania we wczesnym stadium raka pęcherza. W Polsce rocznie diagnozuje się ok. 7 tys. nowych przypadków zachorowań na nowotwór tego typu. Koszty tego projektu wyniosą około 5 mln zł.

Kolejnym obszarem, gdzie spółki widzą potencjał do zastosowania tzw. szybkich testów jest zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Firmy podały, że mają możliwości prowadzenia kilku projektów równolegle.

Więcej: www.bankier.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH