Biomed-Lublin: inwestor przejmie nowe akcje spółki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/rynekaptek.pl   28-11-2017, 10:05

Biomed-Lublin: inwestor przejmie nowe akcje spółki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do Biomedu-Lublin wpłynęła oferta objęcia akcji nowej emisji przez inwestora. Zarząd przyjął ofertę i wyraził zgodę na objęcie akcji w ilości wskazanej przez inwestora.

„Do Biomedu-Lublin wpłynęła złożona przez inwestora oferta objęcia nowych akcji spółki w liczbie 4 104 600 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda akcja, za cenę emisyjną nie większą niż 1,12 zł za jedną akcję” - informację podaną przez spółkę publikuje portal money.pl.

Zarząd przyjął ofertę i wyraził zgodę na objęcie akcji we wskazanej ilości. "Podjęto uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę 410 460 zł, tj. z kwoty 5 335 581 zł do kwoty 5 746 041 zł w drodze emisji nieuprzywilejowanych akcji na okaziciela serii O o wartości nominalnej 0,10 zł każda akcja" - czytamy w komunikacie.

Jak dalej podaje spółka, w uchwale ustalono cenę emisyjną nowych akcji serii O na kwotę 1,12 zł za jedną akcję serii O, płatną w całości przed złożeniem wniosku o dokonanie wpisu podwyższenia kapitału zakładowego spółki, dokonanego z mocy niniejszej uchwały. Zarząd postanowił, że akcje serii O zostaną wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej: www.money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH