Biomed Lublin wejdzie na giełdę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP, Rzeczpospolita/rynekaptek.pl   16-11-2010, 07:30

Biomed Lublin wejdzie na giełdę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zarząd Domu Maklerskiego WDM S.A. podpisał umowę z Wytwórnią Surowic i Szczepionek Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie (BIomed Lublin), na przygotowanie i przeprowadzenie oferty prywatnej na NewConnect.

Biomed Lublin planuje przeprowadzenie prywatnej oferty akcji o wartości około 40 ml zł oraz upublicznienie spółki i debiut na rynku NewConnect w I kwartale 2011 roku.

Środki z emisji akcji, wsparte kredytami od największych krajowych banków opartych na polskim kapitale, przeznaczone zostaną na rozszerzenie działalności podstawowej i wejście na nowe rynki zbytu oraz uruchomienie drugiego segmentu działalności Biomed Lublin w oparciu o posiadany Zakład Frakcjonowania Osocza w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu.

8 listopada Bio-Med Investors S.A. (spółka z grupy Domu Maklerskiego WDM S.A.) poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z Biomed Lublin. Na jej podstawie Bio-Med Investors S.A. obejmie, po przekształceniu Biomed Lublin w spółkę akcyjną, pakiet akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

Jak informuje Rzeczpospolita, fundusz Bio-Med Investors (powstały w lutym tego roku z połączenia Vesuvio Capital oraz Biomed Capital, jego głównym właścicielem jest grupa Domu Maklerskiego WDM) zadebiutuje na NewConnect we wtorek 16 listopada.

Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na inwestycje w przedsiębiorstwa z branży medycznej, biotechnologii i finansów, w tym właśnie lubelski Biomed.

Biomed Wytwórnia Surowic i Szczepionek Sp. z o.o. jest polską firmą farmaceutyczną o długoletniej historii (na polskim rynku działa od 1944 roku). Spółka zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leków na receptę oraz leków bez recepty, tzw. OTC), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych.

Największą część przychodów spółka osiąga ze sprzedaży probiotyków, czyli leków osłonowych stosowanych przede wszystkim w kuracjach antybiotykowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH