Biostat: 3,7% pytanych chciałoby się zaszczepić w aptece

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: BioStat/ rynekaptek.pl   20-01-2021, 13:54

Biostat: 3,7% pytanych chciałoby się zaszczepić w aptece Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

57,5% ankietowanych chciałaby mieć możliwość wyboru pomiędzy szczepionkami różnych producentów. Wprowadzenie przywilejów dla osób zaszczepionych w różnej formie popiera nawet połowa pytanych o to Polaków - wynika z badania Biostat.

57,5% ankietowanych Polaków chciałaby mieć możliwość wyboru pomiędzy szczepionkami różnych producentów. Co czwarty pytany o zdanie nie zamierza się szczepić. Wybierać pomiędzy szczepionkami różnych producentów częściej chcą mężczyźni (60,4%) niż kobiety ((54,8%), a także osoby starsze niż młodsze.

Wprowadzenie przywilejów dla osób zaszczepionych w różnej formie popiera nawet połowa pytanych o to Polaków. Najwięcej, bo w sumie 46,3% ankietowanych uważa za słuszne uprzywilejowanie zaszczepionych przy korzystaniu z hoteli, zaś 45,8% w miejscach rekreacji takich jak siłownie czy stoki narciarskie oraz 42,0% na basenie. Dalszych 44,2% popiera przywileje dla zaszczepionych korzystających z restauracji i pubów, 42,7% przy wstępie do galerii handlowych, 40,4% na imprezach masowych. Zwolnienie zaszczepionych z obowiązku noszenia maseczki uzasadnione byłoby zdaniem 41,9% respondentów. 44,2% Polaków zgadza się na wprowadzenie ułatwień dla osób zaszczepionych chcących wyjechać zagranicę.

Utrzymanie lub wprowadzenie ograniczeń dla osób niezaszczepionych za słuszne uważa – w zależności od tego, czego dotyczyłyby – od 28,7 proc. do 44,6 proc. ankietowanych. Najwięcej 44,6% chce utrzymania nakazu noszenia maseczek dla niezaszczepionych, 41,7% zgadza się na ograniczenia w przypadku imprez masowych, 36,3% jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne. Z kolei 36,0% popiera zakazu wstępu na basen, 33,2% zakaz korzystania z miejsc rekreacji (siłownie, stoki narciarskie), 32,5% zakaz korzystania z restauracji i pubów, 31,1% zakaz korzystania z hoteli, a tylko 28,7% zakaz wstępu do galerii handlowych.

Środki ochrony osobistej stosować zamierza nadal co ponad połowa Polaków, z czego co trzeci niezależnie od tego czy się zaszczepi, a 18,3% do czasu otrzymania obu dawek szczepionki. Co piąty w sumie z uczestników sondażu uważa za zbędne dalsze zabezpieczanie się przed zakażeniem koronawirusem.

Aż 72% Polaków odczuwa społeczne skutki ograniczeń wprowadzanych podczas pandemii. Finansowe skutki ograniczeń odczuwa 55,4% Polaków, 55,2% - psychiczne, a zdrowotne 32,9%.

Źródło: https://www.biostat.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH