Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej nie odpuści aptekom uchylającym się od dyżurów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

www.rynekzdrowia.pl

Autor: Katarzyna Gubała   13-04-2021, 08:10

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej nie odpuści aptekom uchylającym się od dyżurów Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty po raz kolejny interweniuje w sprawie prawidłowego funkcjonowania aptek na terenie gminy. Fot. Gmina Kalwaria Zebrzydowska/Fb

Augustyn Ormanty, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej po raz kolejny interweniuje w sprawie funkcjonowania aptek na terenie oraz na rzecz uruchomienia nowej apteki przy ul. Krakowskiej.

Odnośnie pełnienia dyżurów apteki informują, że dyżury pełni apteka przy ul. dr. Putka  w Wadowicach z wyjątkiem apteki w Brodach, która błędnie informuje o pełnieniu dyżurów przez ustaloną w harmonogramie aptekę w gminie Kalwaria Zebrzydowska.

W związku z dokonaną wizją stwierdza się, że apteki w gminie Kalwaria Zebrzydowska nie stosują się do uchwały Rady Powiatu Wadowickiego w sprawie ustalenia harmonogramu dyżurów na rok 2021 - podaje UM. 

 Burmistrz Augustyn Ormanty zwrócił się też do Głównego Inspektora Farmaceutycznego z wnioskiem o włączenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska w charakterze strony do postępowania związanego z wydaniem zezwolenia na rzecz nowej apteki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH