Bydgoszcz: Centrum Onkologii docenione za terapie przyjazne pacjentom

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bydgoszcz.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   16-08-2017, 12:50

Bydgoszcz: Centrum Onkologii docenione za terapie przyjazne pacjentom Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zostało docenione i nagrodzone specjalnym wyróżnieniem "Szpital przyjazny". Pod uwagę brano m.in. korzystanie z wygodnych dla pacjenta terapii skracających czas podania leku.

Organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” wraz z Fundacją Onkologiczną "Alivia" postanowili docenić te szpitale, które w swojej codziennej praktyce starają się pomóc pacjentom godzić leczenie z pracą zawodową - podaje oddział Gazety Wyborczej w Bydgoszczy.

Pod uwagę zostały wzięte dwa kryteria – możliwość umówienia wizyty na konkretną godzinę oraz korzystanie z wygodnych dla pacjenta terapii skracających czas podania leku.

- Umożliwiamy naszym pacjentom podawanie leków, np. Trastuzumab czy Mabthera, drogą podskórną, dzięki czemu skracamy czas tego procesu z kilku godzin do kilku minut – mówi Anna Koper, zastępca dyrektora ds. medycznych i pielęgniarstwa w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. –

Dodała, że inne leki wymagające przetaczania w długim czasie, np. 24 godz., o ile stan pacjenta na to pozwala, podawane są w systemie kontrolowanym za pomocą pomp, z którymi mogą iść do domu, a nie muszą być hospitalizowani.

Więcej: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH