Cel Pelionu: utrzymać ubiegłoroczną marżę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: forsal.pl/rynekaptek.pl   23-03-2017, 13:02

Cel Pelionu: utrzymać ubiegłoroczną marżę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ze względu na bardzo niestabilne i nieprzewidywalne otoczenie legislacyjne, w 2017 roku Pelion będzie starał się utrzymać marżę procentową grupy na poziomie z 2016 roku - głównie poprzez zatrzymanie spadku marży w segmencie hurtowym – podaje portal forsal.pl.

Jak poinformowali przedstawiciele zarządu Pelionu, wynik netto za rok 2016 nie napawa optymizmem co do przyszłych zysków grupy.

- Rynek w 2016 roku wzrósł i cieszy nas to, że przyczyniło się to do wzrostu przychodów Pelionu na poziomie skonsolidowanym - powiedziała wiceprezes Mariola Belina – Prażmowska.

Dodała, że w każdej linii biznesowej widać jednak skutek regulacji. Marże spadają w hurcie, który odpowiada za ponad 50 proc. przychodów grupy oraz w innych segmentach:- W takim niestabilnym otoczeniu, ciągłych zmian trudno jest myśleć o wzroście marży – przyznała.

- Presja na marże jest bardzo duża. Patrząc na ten rynek, który mamy, to naszym celem jest obrona tych poziomów marż, jakie osiągnęliśmy w ubiegłym roku- powiedział z kolei wiceprezes Jacek Deuenhauer.

Przychody Pelionu wzrosły w 2016 r. o 8,5 proc. w skali roku do niemal 9,18 mld zł.

Dzięki zwiększeniu sprzedaży w każdym segmencie marża na sprzedaży wzrosła o 7,4 proc. (w skali roku) do 1 059,6 mln zł. Jednak wskaźnik marży obniżył się do 11,5 proc. wobec 11,7 proc. rok wcześniej na skutek spadku marży w segmencie hurtowym.

Sprzedaż hurtowa do aptek wzrosła o 5,4 proc. do 5,1 mld zł w ub. roku. Jednak na skutek zmiany struktury klientów wskaźnik marży spadł o 0,7 pkt proc. w skali roku.

Więcej: www.forsal.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH