Celon Pharma: możliwa jest ekspansja na rynkach międzynarodowych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: parkiet.com/rynekaptek.pl   11-08-2017, 10:07

Celon Pharma: możliwa jest ekspansja na rynkach międzynarodowych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Są szanse, że za kilka lat wiele z naszych leków innowacyjnych osiągnie masę transakcyjną, która spowoduje, że będziemy w stanie sprzedać pewne prawa określonym partnerom na poszczególne rynki- powiedział Maciej Wieczorek, prezes Celon Pharma.

W wywiadzie opublikowanym na portalu parkiet.com, prezes Celon Pharma wyjaśnił, że od ośmiu lat, kiedy firma poczuła się pewniej pod względem finansowym, rozpoczęto konsekwentne inwestycje w innowacyjne projekty, które dają większą przewagę konkurencyjną i dłuższy cykl życia produktu.

Dodał, że obecnie trwają prace nad takimi produktami, które umożliwiają ekspansję na rynkach międzynarodowych.

Prezes Wieczorek odniósł się także do nawiązanej współpracy z Plexus Ventures. Jak stwierdził, wspólne działania mają przede wszystkim pomóc firmie w znalezieniu partnerów:

- Dzisiaj w ramach kilkudziesięciu największych korporacji farmaceutycznych prawie dwie trzecie leków w ich portfolio są lekami kupionymi na różnym etapie rozwoju od mniejszych producentów. Mamy do czynienia z bardzo specjalistycznym rynkiem, dlatego fachowa wiedza związana z produktem i jego cechami jest niezbędna, by móc znaleźć właściwego partnera – argumentował.

W jego ocenie są szanse, że za kilka lat wiele z leków innowacyjnych Celonu osiągnie masę transakcyjną, która spowoduje, że firma będzie w stanie sprzedać pewne prawa określonym partnerom na poszczególne rynki: - Są to transakcje na dziesiątki czy nawet setki milionów euro – dodał.

Więcej: http://www.parkiet.com/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH