CeZ: olbrzymi ruch w zgłoszeniach do szczepień

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   15-01-2021, 10:22

CeZ: olbrzymi ruch w zgłoszeniach do szczepień Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od rozpoczęcia procesu zgłoszeń i rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 notujemy olbrzymi ruch we wszystkich kanałach dostępowych - przekazało 15 stycznia Centrum e-Zdrowia (CeZ).

O północy z czwartku na piątek (14/15 stycznia) ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Tuż po północy na stronie pacjent.gov.pl dla chcących wypełnić formularz on-line, ukazała się informacja o "przerwie technicznej" i "trwających pracach serwisowych". Dostępność formularza została przywrócona.

"Od rozpoczęcia procesu zgłoszeń i rejestracji notujemy olbrzymi ruch we wszystkich kanałach dostępowych. Wraz z Partnerami systemu dokładamy starań, aby umożliwić obsługę wszystkich zainteresowanych szczepieniami przeciwko COVID-19" - poinformowało na Twitterze Centrum e-Zdrowia.

Centrum e-Zdrowia (CeZ) jest państwową jednostką budżetową powołaną przez Ministra Zdrowia; odpowiada za realizację projektów IT o szerokim zasięgu, kluczowych dla funkcjonowania obszaru ochrony zdrowia w Polsce.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Aneta Oksiuta, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH