Chceli "utopić" Łandę. Jest oświadczenie wiceministra

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gf24.pl, Krzysztof Łanda, LJ/ rynekaptek.pl   31-07-2017, 09:02

Chceli "utopić" Łandę. Jest oświadczenie wiceministra Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gazeta Finansowa ujawnia kolejne nagrania, które mają wskazywać na aktywność oficera SKW w obszarze służby zdrowia. Tym razem rozmówcy na nagraniu namawiają się i planują m.in. jak "utopić" wiceministra Krzysztofa Łandę i uderzyć w b. minister zdrowia, Ewę Kopacz.

Jak informowaliśmy, dziennikarz "Gazety Finansowej" opisał, jak był werbowany - według niego - przez oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Prezentował też nagrania z tych spotkań. W toku opowieści pojawia się GIF oraz nazwisko b. wiceministra zdrowia, Krzysztofa Łandy. To spotkało się z reakcją wiceministra, który wydał oświadczenie.

29 lipca br. na portalu "Gazety Finansowej" zamieszczono kolejne nagrania.

Przycisnąć zatrzymanego
Na jednym z nich oficer SKW poucza szefa GIF jak uniknąć odpowiedzialności za działania lub ich brak w zakresie walki w nielegalnym wywozem leków.

Obecni omawiali m.in. zwabienie do siedziby GIF przedstawiciela hurtowni farmaceutycznej, który przy wyjściu ma zostać zatrzymany. Oficer SKW twierdzi, że może zabraknąć leków w kraju a Pani Premier „Będzie mogła kupić od nas znicze”, do tego poucza obecnych urzędników państwowych, w jaki sposób sporządzić notatkę służbową, aby w przyszłości nie mieć z tego tytułu problemów.

Wobec przedstawiciela hurtowni ma dojść do zatrzymania i pozostawienia w areszcie na 24 lub 48 godzin. Zatrzymujący mają go „przycisnąć”. Celem jest aby złożył obszerne wyjaśnienia albo poszedł na współpracę. W ostateczności celem będzie całkowite „rozwalenie” Neuca.

Obecni obawiają się reakcji prasy na temat braku leków w związku z uderzeniem w hurtownie. Oficer SKW stwierdza, że gdy to się stanie, obecni udadzą, że o niczym nie wiedzą. Oficer SKW jeszcze raz poucza Zbigniewa Niewójta w jaki sposób sporządzić notatkę, żeby w momencie wszczęcia postępowania przez prokuraturę za 5 – 6 lat być bezpiecznym. Dialog kończy się słowami, że w rzekomy proceder zamieszane były także firmy państwowe.

comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH