"Chcemy przedstawić MZ pewną konkretną grupę zainteresowanych szczepieniami farmaceutów"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: tokfm.pl, LJ/ rynekaptek.pl   07-01-2021, 08:01

"Chcemy przedstawić MZ pewną konkretną grupę zainteresowanych szczepieniami farmaceutów" Jestem bardzo osobiście zainteresowany tym, by jak największa liczba farmaceutów zgłosiła się do szkoleń i szczepień - mówi wiceprezes NRA (fot. Pixabay)

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów i systemu, już przygotowujemy i zbieramy zgłoszenia farmaceutów do szybkiego rozpoczęcia szkoleń - poinformował wiceszef NRA, Michał Byliniak. Chodzi o przeszkolenie farmaceutów do szczepień przeciwko COVID.

Ale są też głosy krytyczne mówiące o tym, że farmaceuci nie są przygotowani do szczepień. Jak przyznała w audycji anonimowa farmaceutka, ta grupa zawodowa nie jest do końca przygotowana i kompetentna.

"Przez 5 lat studiów i podczas stażu nie trzymaliśmy nawet igły ze strzykawką, by wykonać taki zabieg. Są lęki i obawy, by nie wyrządzić krzywdy. Do tego krótki okres szkolenia" - wymieniała przeszkody.

"Jest grono farmaceutów nastawionych do tego pomysłu sceptycznie, że jest to teraz wdrażane zbyt szybko, decyzje podejmowane zbyt pochopnie. Kolejna kwestia - kiedy farmaceuci mieliby to wykonywać?" - wyraziła obawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH