Chojnice czekają na opinię AOTMiT ws. in vitro

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikbaltycki/rynekaptek.pl   17-11-2017, 11:37

Chojnice czekają na opinię AOTMiT ws. in vitro Burmistrz Chojnic zapewnia, że z programu nie zrezygnuje

W Chojnicach program dofinansowania in vitro miał wejść w życie w styczniu 2018 roku. Jednak prace się przedłużają – pisze Dziennik Bałtycki.

Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic ogłosił w marcu tego roku, że miasto dofinansuje in vitro. Zespół, który miał opracować program, został powołany 22 czerwca. Dokument już jest gotowy, zakłada on dofinansowanie procedury w wysokości 200 tys. zł, która na początek miała być rozdysponowana między 26 par z Chojnic.

Mimo, iż prace się przedłużają, burmistrz zapewnia, że z programu nie zrezygnuje. - Cały czas pracujemy nad programem. W przyszłym tygodniu mamy ostatnie posiedzenie zespołu zadaniowego, kompletujemy program i wysyłamy go do zaopiniowania przez Agencję Technologii Medycznych – mówi.

Tłumaczy, że opóźnienia wynikają z nowych prawnych uwarunkowań. - Obecnie nie wystarczy już, żeby projekt został zaopiniowany przez agencję, opinia musi być jeszcze pozytywna. Dlatego zrobiliśmy już retrospekcję wszystkich takich programów w Polsce, żeby nie popełnić błędów. Stąd trochę się to wszystko przedłużyło – wskazuje burmistrz.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH