Chojnice: spór o lokal, gdzie jest apteka

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: chojnice24.pl/ rynekaptek.pl   13-04-2017, 15:12

Chojnice: spór o lokal, gdzie jest apteka Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chojnicki sąd miał przesłuchać świadków w sprawie, którą samorządom wytoczyła spółka ApoPharma prowadząca aptekę w wynajętym od samorządów lokalu. Miasto wypowiedziało spółce umowę najmu, ale jak uważa ApoPharma - niezgodnie z prawem.

Właścicielami lokalu są miasto i gmina Chojnice. Przez długie lata lokal wynajmowała spółka ApoPharma, prowadząc w nim aptekę - informuje portal chojnice24.pl.

W ubiegłym roku Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wezwał ApoPharma do opuszczenia lokalu pod groźbą skierowania sprawy o eksmisję. Jednak prezes ApoPharmy w pozwie podnosi, że ZGM nie ma umocowania do działania w imieniu właścicieli, a zatem wypowiedzenie umowy najmu jest nieważne. Nadal prowadzi tam działalność.

Jednocześnie urzędnicy miasta Chojnice w październiku ubiegłego roku przeprowadzili przetarg na sprzedaż lokalu. Do budżetu miasta miało trafić 1,6 mln zł. Pieniądze do tej pory nie zostały wpłacone. Przetarg na zakup lokalu wygrała spółka Bonum Investment, na prośbę której przesunięto termin podpisania aktu notarialnego na 1 czerwca.

W międzyczasie włodarze wynajęli lokal spółce Bonum Investment, z datą obowiązywania od początku marca. Tyle, że lokal nadal jest zajmowany przez ApoPharma. Nie czekając na wyrok w sądzie, prowadzący aptekę został wezwany przez miasto do zapłaty odszkodowania za zajmowanie lokalu, czyli trzykrotnej stawki miesięcznego czynszu. To kwota ponad 50 tys. zł.

Do wspomnianej rozprawy jednak nie doszło. Chojnicki sąd uznał, że jest niewłaściwy do rozpoznania tejże sprawy i zdecydował o przekazaniu jej do Słupska.

Bonum Investment powstało krótko przed ogłoszeniem przetargu. Spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym na dzień przed terminem wpłaty wadium na konto ratusza w kwocie 160 tys. zł.

Spółka Bonum Investment nie prowadzi aptek, tylko zajmuje się sprzedażą i kupnem nieruchomości, wynajmem, zarządzeniem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Zresztą w umowie najmu wpisano możliwość podnajmu. Czego nie mógłby zrobić dotychczasowy najemca - ApoPharma.

Więcej: http://chojnice24.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH