Co drugi kupowany w Polsce lek jest produkcji krajowej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: polskieradio.pl/ rynekaptek.pl   12-05-2017, 12:41

Co drugi kupowany w Polsce lek jest produkcji krajowej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Znaczenie przemysłu farmaceutycznego można podzielić na trzy wymiary: po pierwsze polski przemysł farmaceutyczny to bezpieczeństwo lekowe państwa - powiedział dla Polskiego Radia Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Polpharma S.A.

- Znaczenie przemysłu farmaceutycznego można podzielić na trzy wymiary: po pierwsze polski przemysł farmaceutyczny to bezpieczeństwo lekowe państwa. Drugim aspektem jest gospodarka oparta na wiedzy, ponieważ przemysł farmaceutyczny ma najwyższy wskaźnik wykorzystania badań i rozwoju. Kolejnym czynnikiem są miejsca pracy dla wykształconych ludzi – dodał.

Branża farmaceutyczna przeznacza na badania i rozwój 7 proc. przychodów. – Polpharma przeznaczyła na badania i rozwój od 2000 roku półtora miliarda złotych. Innowacja w farmacji to nie tylko odkrywanie nowych cząsteczek, ale i nowe połączenia, formy podania, technologia – to wszystko wpływa na cenę leków – mówił Ireneusz Martyniuk.

Co drugi kupowany w Polsce lek pochodzi z Polski. Według wiceprezesa Polpharmy, polski rynek farmaceutyczny jest zabezpieczony pod względem dostępu pacjentów do leków.

Więcej: http://www.polskieradio.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH