CSIOZ: e-recepty już w I kwartale 2018 roku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: CSIOZ/rynekaptek.pl   10-11-2017, 12:23

CSIOZ: e-recepty już w I kwartale 2018 roku Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia szczegółowo objaśnia etapy realizacji Projektu P1 oraz podaje harmonogram wdrażania. W ramach Projektu P1, e - recepty zostaną uruchomione w I kwartale 2018 roku.

CSIOZ informuje, że w ramach Projektu P1 w I kwartał 2018 r. zostaną uruchomione e-recepty, wprowadzenie e-skierowań nastąpi w IV kwartał 2018 r., natomiast zdarzenia medyczne oraz wymiana dokumentacji medycznej zostanie wprowadzona w życie w IV kwartał 2019 r.

Projektu P1 nie obejmuje usługi e-zwolnienia. Lekarze mają możliwość wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) od 1 stycznia 2016 r. i zostały one wdrożone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W aktualnej koncepcji Projekt P1 nie będzie również obsługiwał e-zleceń.

Pacjenci, w miarę poszerzania funkcji projektu, będą mogli uzyskać do nich dostęp przez Internetowe Konto Pacjenta.

Centralny system P1 zacznie gromadzić indeksy o zdarzeniach medycznych, a także o powstającej w ich efekcie dokumentacji medycznej. Elektroniczna dokumentacja medyczna będzie gromadzona lokalnie – w podmiotach, w których powstała.

Kwota wydatków poniesionych na realizację Projektu P1 w pierwszej fazie (lata 2007-2015) wyniosła 485,7 mln zł, z czego 407,4 mln zł pokryto z budżetu środków europejskich.

Druga faza Projektu planowana jest do realizacji w ramach działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ma się zakończyć w 2020 roku.

Więcej: www.csioz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH