"Czas najwyższy zakończyć ten eksperyment. Po to ten związek"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: FB/ rynekaptek.pl   07-09-2017, 13:47

"Czas najwyższy zakończyć ten eksperyment. Po to ten związek" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na spotkaniu w Warszawskiej OIA (6 września), Komitet Założycielski podjął uchwałę o powołaniu Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek (ZAPPA) - informują organizatorzy.

"Nie akceptujemy, więc nie przyjmujemy korporacji sieciowych, nie akceptujemy, więc nie przyjmujemy zagranicznych właścicieli aptek, promujemy wyłącznie polskie apteki polskich Aptekarzy, jako jedyną prawidłową, bo nie tworzącą patologii opcję funkcjonowania aptek w Polsce" - napisano we wstępie do informacji podanej na stronie FB Ruchu Aptekarzy Polskich.

"16 lat temu, pewien minister zdrowia podjął ryzykowny, bo paradoksalny eksperyment powierzenia odpowiedzialności za obrót lekami korporacjom z odpowiedzialnością... ograniczoną. Ten eksperyment nie mógł się udać, ale prawdopodobnie argumenty były na tyle silne, że co jakiś czas jest zatrzymywany przez CBA..." - dodano.

Jaki jest efekt tego eksperymentu? - pyta ZAPPA i odpowiada:

- Rynek w ruinie, państwo nie radzące sobie z ogromem patologii, połamane prawo (1%, zakaz reklamy, łączenie hurt-detal), chroniczne braki leków (wywóz dla zysku), pierwsze miejsce pod względem spożycia leków w Europie, śmieciowe suplementy, kilka tysięcy(!!!) zamknięć prawidłowo funkcjonujących aptek, wymienionych na sklepy z przykasówką, realizacją planów sprzedażowych, praktykami korumpującymi lekarzy itd., piramidy finansowe, maksymalizacja zysku, spadek jakości, w zasadzie jej marginalizacja, straty podatkowe (500 mln zł w latach 2013-2015), proszę dopisywać, z pewnością wiele jeszcze można...

- Czas najwyższy zakończyć ten eksperyment. Po to ten związek. Wznoszę toast za nasz, wspólny sukces! - napisał organizator.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH