Czechowice-Dziedzice: będzie skarga do RMŚP lub WSA?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: beskidzka24.pl/ rynekaptek.pl   29-12-2020, 13:33

Czechowice-Dziedzice: będzie skarga do RMŚP lub WSA? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Radni Powiatu Bielskiego przyjęli uchwałę w sprawie grafiku pracy aptek na 2021 rok. Do dyżurowania w nocy wyznaczyli jedynie apteki zlokalizowane na terenie Czechowic-Dziedzic. Właściciele placówek rozważają zgłoszenie skargi do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw lub pozwu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Jak informowaliśmy, przeciwko uchwale radnych powiatowych zaprotestowali właściciele aptek wskazanych w grafiku, ale też inni, których apteki nie zostały wymienione wśród placówek mających pełnić nocne i świąteczne dyżury. Teraz o sprawie napisał lokalny portal beskidzka24.pl.

- Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec faktu, że z całego powiatu do harmonogramu dyżurów włączono tylko apteki z Czechowic-Dziedzic - napisali w piśmie do władz powiatowych, dodając, że pacjenci w nocy mogą realizować recepty w Bielsku-Białej i Pszczynie, gdzie znajduje się całodobowa opieka medyczna. Takiej nie ma ani w Czechowicach-Dziedzicach, ani w innych miastach i wsiach powiatu.

- Trudno mówić o równym traktowaniu, jeżeli obowiązek dyżurowania narzucili 14 aptekom z Czechowic-Dziedzic, a zwolnili z tego obowiązku 33 apteki z terenu powiatu. W związku z tym rozważamy zgłoszenie skargi do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw lub pozwu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – informują właściciele aptek.

Więcej: https://beskidzka24.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH