Część OW NFZ ogłosiło konkursy na świadczenia poza siecią szpitali

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PW/rynekaptek.pl   11-08-2017, 10:48

Część OW NFZ  ogłosiło konkursy na świadczenia poza siecią szpitali Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aneksy do umów z lecznicami, które nie znalazły się w sieci szpitali podpiszą oddziały NFZ z niektórymi placówkami. W części zakresów świadczeń oddziały w kraju zdecydowały się jednak na ogłoszenie konkursów dotyczących świadczeń realizowanych poza systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia.

Od czwartku (10 sierpnia) znany jest projekt rozporządzenia według którego będzie obliczany w nadchodzącym roku ryczałt dla szpitali w sieci. Wcześniejszy brak tej informacji spowodował, że oddziały wojewódzkie Funduszu, nie wiedząc ile pieniędzy pozostanie na kontraktowanie, decydowały się na aneksowanie umów. Szczególnie w sytuacji, gdy obowiązujące kontrakty kończyły się we wrześniu, a wcześniejsze plany zakładały, że konkursy na nowe zostaną rozpisane w połowie lipca.

Biuro prasowe NFZ podało w miniony piątek (4 sierpnia), że aneksy do umów z lecznicami, które nie znalazły się w sieci szpitali podpiszą oddziały Funduszu z województw mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i lubuskiego.

W części zakresów świadczeń oddziały w kraju zdecydowały się jednak na ogłoszenie konkursów dotyczących świadczeń realizowanych poza systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia.

W Łodzi konkurs z finałem we wrześniu
Jako jeden z pierwszych informacje o przeprowadzaniu konkursów uzupełniających podał Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ. Tam ogłoszone zostały 24 postępowania na świadczenia realizowane w trybie hospitalizacji pełnej. Konkursy zostały ogłoszone m.in. na endokrynologię, chirurgię onkologiczną, onkologię, kardiologię wraz z kardiologią interwencyjną.

- W zakresie kardiologii interwencyjnej planujemy podpisać 6 umów, by zapewnić dotychczasową bardzo dobrą i zgodną z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego dostępność do pracowni hemodynamicznych w naszym regionie - zapewnia Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

Dodaje: - Na oferty czekamy do 18 sierpnia, placówki wyłonione w konkursach poznamy 12 września.

Natomiast tam na IV kwartał zostały przeniesione konkursy dotyczące świadczeń realizowanych w trybie hospitalizacji jednodniowej i planowej. Będą aneksy przedłużające umowy do 1 stycznia 2018 r. - informuje rzeczniczka.

Przyznaje, że aneksowanie wynika stąd, iż obecnie analizowane są możliwości finansowe oddziału. Jak uzasadnia Anna Leder, dyrektor ŁOW NFZ zdecydował o aneksowaniu umów po to, by mieć czas na rzetelne przeprowadzenie postępowań konkursowych i wnikliwe sprawdzenie wszystkich ofert.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH