Częstochowa: Cefarm likwiduje swoje apteki w mieście

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gazeta Wyborcza/rynekaptek.pl   11-04-2009, 10:34

Częstochowa: Cefarm likwiduje swoje apteki w mieście Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Cefarm likwiduje wszystkie swoje apteki w Częstochowie. Zdaniem firmy nie były rentowne.

W regionie znajdowało się 11 aptek Cefarmu, w samej Częstochowie znajdowało się osiem przy ulicach: 7 Kamienic 27, Pułaskiego 59/65, Niepodległości 46, Orkana 95, Limanowskiego 45, Kościuszki 7, al. NMP 50 oraz na pl. Daszyńskiego 6. Cefarm posiada jeszcze apteki w Kłobucku, Zawierciu i Kamyku.

 

Częstochowskie apteki od początku kwietnia są już zamknięte. Na drzwiach dotychczasowych aptek wywieszone są się kartki z napisem „Remanent” i informacja jak można odebrać leki, które zostały zakupione w tych placówkach.

 

Aptekarze niechętnie mówią o zaistniałej sytuacji. Informują klientów, że najpierw będzie remanent, a później remont. Cefarm przyznaje, że zamyka osiem częstochowskich aptek. - Bezpośrednim powodem ich zamknięcia była niska rentowność oraz bardzo duże nasycenie rynku aptecznego - tłumaczy Zbigniew Jankowski, rzecznik Cefarm Polska SA.

 

Do tej pory w mieście działało 113 aptek. Jak policzyła Gazeta Wyborcza, w Warszawie na jedną aptekę przypada 2800 osób, a w Częstochowie 2100 osób.

 

Duża konkurencja to nie jedyny problem, z którym zmaga się Cefarm. - Dodatkowo niektóre umowy najmu, np. dla apteki przy al. Kościuszki, zostały nam wypowiedziane. Poza tym usytuowanie niektórych placówek było bardzo niekorzystne - mówi Jankowski.

 

Firma chce się skoncentrować na hurtowej dystrybucji leków. - Będziemy się dokładnie przyglądać jak funkcjonuje rynek. I może za jakiś czas dojdziemy do wniosku, że należy na nowo uruchomić własne apteki - dodaje rzecznik.

 

Część pracowników z zamykanych aptek znalazła zatrudnienie w innych firmach, część przeszła na emeryturę. Pozostałe osoby otrzymały propozycję pracy w Cefarmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH