Czy apteki są gotowe na ofensywę wzmożonych jesiennych infekcji? Podobno są

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Milena Motyl/rynekaptek.pl   09-09-2020, 08:01

Czy apteki są gotowe na ofensywę wzmożonych jesiennych infekcji? Podobno są Apteki działają w sposób autonomiczny. To podmiot prowadzący aptekę odpowiada za optymalizację rozwiązań przyjętych w aptece - zaznacza MZ (Fot. Pixabay)

Personel apteczny należy do najbardziej świadomych i odpowiedzialnych grup zawodowych. Jeżeli będą nadal stosowane dotychczasowe zabezpieczenia, w aptekach powinno być bezpiecznie zarówno dla pacjentów, jak i personelu - uważa Ministerstwo Zdrowia.

Przypomina że zgodnie z obowiązującymi przepisami za zabezpieczenie zatrudnianego personelu w środki ochrony indywidualnej są odpowiedzialni pracodawcy. - Obecnie możliwości zaopatrzenia podmiotów w środki ochrony indywidualnej, niezbędne do zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2, są coraz większe, a zwiększająca  się liczba producentów, importerów i dystrybutorów na krajowym rynku jest w stanie odpowiedzieć na zgłaszane zapotrzebowanie większości podmiotów – podaje resort.

- W związku z powyższym, podmioty powinny podejmować wszelkie działania w celu pozyskania środków ochrony indywidualnej we własnym zakresie, a wsparcie z poziomu centralnego, jeżeli będzie możliwość jego udzielenia, należy traktować jako ewentualne uzupełnienie zaopatrzenia podmiotu – wyjaśnia.

Na pytanie, czy zalecenia, które wydano w związku z pierwszą falą zachorowań mogą zostać rozszerzone, resort wskazuje, że „mogą, ale na ten czas nic nie wskazuje, aby musiały być”.


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH