Dalszy plan walki z COVID. Wpierw poluzowania, a potem zwiększenie obostrzeń?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP, wp.pl/ rynekaptek.pl   20-11-2020, 09:34

Dalszy plan walki z COVID. Wpierw poluzowania, a potem zwiększenie obostrzeń? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najpóźniej 23 listopada premier Mateusz Morawiecki przedstawi plan działań, kolejne etapy dotyczące obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Ma uwzględniać okres świąteczny.

Müller był pytany w TVN24, kiedy zostanie ogłoszona mapa drogowa wychodzenia z obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Obecne obostrzenia obowiązują do 29 listopada.

Rzecznik rządu powiedział, że w tej chwili na ukończeniu jest "matryca działań dotycząca poszczególnych etapów, ale bardzo szczegółowa, czyli pokazująca na jakim etapie, co będzie dokładnie robione".

- I to zostanie pokazane przez premiera najpóźniej w poniedziałek, być może w weekend; dajemy sobie termin poniedziałkowy, żeby pokazać to na tydzień przed tym, jak kończą się aktualne obostrzenia - powiedział rzecznik rządu.

Pytany, czy zmiany będą zmierzać w kierunku złagodzenia obostrzeń, Müller zastrzegł, że jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni to "możemy liczyć na pewne zmniejszenie obostrzeń".

Jak wcześniej informował serwis wp.pl, tym razem informacje mają być przekazane z wyprzedzeniem, by uniknąć sytuacji, jak przed 1 listopada.

Plan ma być dosyć precyzyjnie rozpisany, z określonymi warunkami wchodzenia w poszczególne etapy, uwzględniając okres świąteczny.

Rząd spodziewa się, że w czasie świąt i w okresie przedświątecznych zakupów skala zakażeń wzrośnie. Z zapowiedzi formułowanych przez członków rządu wynika zatem, że po chwilowym poluzowaniu obostrzeń i częściowym odmrożeniu gospodarki, możemy spodziewać się powrotu częściowego lockdownu już w styczniu.

Premier chce przedstawić plan, który będzie obowiązywał do końca lutego. Wyraził nadzieję, że po tym czasie można spodziewać się pierwszych partii szczepionki w Polsce. Jarosław Gowin uprzedził natomiast o możliwości czasowego zwiększenia obostrzeń w okresie poświątecznym. To jeden z elementów układanego właśnie przez rząd planu walki z pandemią.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH