Debata: kto stoi za systemowym zwijaniem rynku aptecznego w Polsce?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   18-01-2021, 15:02

Debata: kto stoi za systemowym zwijaniem rynku aptecznego w Polsce? Od 2017 roku możemy zaobserwować spadek liczby aptek działających na naszym rynku (fot. Pixabay)

Organy Inspekcji Farmaceutycznej coraz szerzej zaczynają interpretować przepisy prawa i wydają decyzje o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie apteki lub nie przejściu zezwolenia ze względu na naruszenia przepisów antykoncentracyjnych - ocenia poseł Jakub Kulesza.

Na konieczność funkcjonowania rynku aptek, który będzie służył przede wszystkim ochronie zdrowia pacjentów zwracał uwagę Stanisław Maćkowiak, prezes Federacji Pacjentów Polskich  - Z punktu widzenia pacjentów potrzebne są takie rozwiązania, które będą tworzyły aptekę dla pacjenta, a nie aptekę dla aptekarza – mówił.

Posiedzenie zespołu zakończyło się deklaracją parlamentarzystów, że podejmą dalsze działania w zakresie ochrony przedsiębiorców - w ich ocenie - nękanych przez działania organów Inspekcji Farmaceutycznej.

– Gorąco zachęcam wszystkich dzisiaj obecnych na posiedzeniu przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji społecznych do kierowania do Zespołu informacji o problemach z jakimi się Państwo borykają. Postaramy się przeanalizować te przypadki i podjąć odpowiednie działania, korzystając chociażby z uprawnień kontrolnych jakie posiadamy jako parlamentarzyści - mówił przewodniczący Jakub Kulesza.

Transmisja spotkania: http://www.sejm.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH