Deloitte: przychody dystrybutorów leków wzrosną do ponad biliona dol. w 2019

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Deloitte/ rynekaptek.pl   13-09-2017, 14:25

Deloitte: przychody dystrybutorów leków wzrosną do ponad biliona dol. w 2019 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Starzejące się społeczeństwa, a co się z tym wiąże większa liczba osób cierpiących na choroby przewlekłe, a także dynamiczny rozwój na rynkach wschodzących sprzyjają wzrostowi przychodów firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i technologii medycznej - wynika z raportu „2017 global life sciences outlook. Thriving in today’s uncertain market”, przygotowany przez firmę doradczą Deloitte.


Jaki obecnie jest koszt wprowadzenia nowego leku
W raporcie „2017 global life sciences outlook. Thriving in today’s uncertain market” przeanalizowano także wyniki finansowe dystrybutorów leków. Ich przychody z 810 mld dolarów w ub. roku wzrosną do ponad biliona w 2019 roku.

Presja cenowa to zjawisko, które od kilku lat stało się codziennością branży farmaceutycznej. Firmy farmaceutyczne skupiają się, więc na określonych obszarach, takich jak poszukiwanie skutecznych leków na raka. Naciskani przez interesariuszy, w tym regulatorów muszą uczyć się działać efektywnie i obniżać koszty działalności. Jednocześnie jednak koszty wprowadzenia nowych leków nigdy nie były takie wysokie jak obecnie. Koszt całego procesu, począwszy od badań leku do jego wprowadzenia na rynek wzrósł z 1,188 mld dolarów w 2010 roku do 1,539 mld w 2016 roku. W ostatnich latach najwięcej funduszy na badania i rozwój na rynku leków płynęło z USA – było to aż 70-80 proc. Teraz w tym obszarze uaktywniły się również inne kraje, w tym państwa azjatyckie.

Wydatki na R&D w sektorze farmaceutycznym wyniosły w 2015 roku 149,8 mld dolarów, według szacunków mają one wzrastać o 2,8 proc. rocznie, do 182 mld dolarów w 2022 roku. Obecnie w fazie badań jest około 7 tys. nowych leków.

Konieczność ciągłej innowacyjności i inwestycji w badania i rozwój skłania firmy farmaceutyczne do większej aktywności na rynku M&A, szczególnie wśród podmiotów, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami. W 2015 roku wartość 236 transakcji M&A w tym sektorze wyniosła 403 mld dolarów.

Więcej:

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH