Delpharm przejmuje zakład produkcyjny GSK w Poznaniu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GSK/ rynekaptek.pl   16-10-2020, 09:32

Delpharm przejmuje zakład produkcyjny GSK w Poznaniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółki GSK i Delpharm podały 15 października do wiadomości, że zawarły porozumienie w sprawie przejęcia przez Delpharm zakładu produkcyjnego GSK w Poznaniu.

Pod warunkiem uzyskania odpowiednich zezwoleń organów regulacyjnych, w ramach transakcji nastąpi przeniesienie własności zakładu produkcyjnego GSK w Poznaniu – wraz z całą infrastrukturą i liczącym około 700 osób personelem fabryki – na spółkę Delpharm.

Delpharm będzie nadal, przez co najmniej pięć lat, prowadzić na zasadach kontraktowych produkcję istniejących linii produktów GSK, natomiast GSK pozostanie właścicielem praw do wytwarzanych produktów i podmiotem odpowiedzialnym.

Spółka Delpharm z siedzibą we Francji należy do globalnych organizacji kontraktowych prowadzących działalność produkcyjną i rozwojową (CDMO). Fabryka leków w Poznaniu będzie osiemnastym zakładem produkcyjnym Delpharm, a zarazem pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spółka stawia sobie za cel rozbudowę swojej globalnej sieci dostaw, a zakład produkcyjny
w Poznaniu - dzięki konkurencyjnej bazie kosztowej, wysokiej jakości produkcji, nastawieniu na ciągły rozwój oraz zdolności do wytwarzania różnych postaci farmaceutycznych - ma w niej do odegrania istotną rolę.

Poznań pozostaje dla GSK kluczową, strategiczną lokalizacją. W 2019 r. spółka GSK założyła w tym mieście centrum finansowe Europe Finance Hub, w którym na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy znalazło pracę 270 osób. Utworzone w 2005 r. centrum technologiczne GSK Poznań Tech Hub jest obecnie największą jednostką organizacyjną GSK w Polsce, zatrudniającą 700 specjalistów - zarówno pracowników pełnoetatowych, jak i kontraktowych.

 Zawarte porozumienie nie ma wpływu na żadne inne jednostki organizacyjne GSK w Polsce, tj. centralę firmy w Warszawie, zespoły pracujące w biurach w Poznaniu ani Centrum Logistyczno-Dystrybucyjne w Gądkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH