DGP: dodatki dla zaangażowanych, kontrole u uchylających się

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   19-10-2020, 11:02

DGP: dodatki dla zaangażowanych, kontrole u uchylających się Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Będą specjalne dodatki dla lekarzy walczących z koronawirusem. Ale ci uchylający się od pracy lub uciekający na zwolnienia muszą się liczyć z kontrolami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", informując o założeniach projektu ustawy, nad którym pracuje rząd.

"Ministerstwo Zdrowia szykuje nowe przepisy do walki z koronawirusem. Dziś (19 października) mamy poznać treść projektu ustawy, nad którym prace trwały do ostatniej chwili. Z jednej strony nasi rozmówcy z rządu zapowiadają "marchewkę" w postaci specjalnych pieniężnych dodatków dla lekarzy, pełnego wynagrodzenia podczas kwarantanny i klauzuli znoszącej odpowiedzialność za nieumyślne błędy medyczne. Z drugiej - trzeba się spodziewać restrykcyjnej kontroli zwolnień lekarskich, które przedstawiają medycy" - pisze "DGP".

"DGP" podkreśla, że równolegle ma wzrosnąć liczba łóżek dla chorych na COVID-19.

- Do końca tygodnia ma ich być 20 tys. częściowo dzięki przekształceniu - decyzją wojewodów - kolejnych oddziałów w covidowe. W każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim - dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla zakażonych. Szerzej ma być wykorzystywany potencjał lecznic powiatowych. Nie jest też wykluczone powstanie szpitali polowych - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH