DGP: połowa placówek nie spełniała wymogów MZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   04-10-2017, 15:49

DGP: połowa placówek nie spełniała wymogów MZ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia złagodziło kryteria kwalifikujące placówki, które będą leczyć niepłodność w ramach programu prokreacyjnego. Po pierwszym konkursie okazało się, że połowa placówek nie spełnia wymogów. Dlatego resort ogłosił kolejny konkurs, nieco zmieniając kryteria.

Pierwsze pary z problemem niepłodności miały być przyjmowane w 2017 roku - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Tak się jednak nie stanie. Najpierw resort musi znaleźć co najmniej 16 ośrodków – po jednym na województwo. Program ruszy dopiero wówczas, gdy wszystkie będą gotowe.

Pierwszy konkurs na placówki, które będą oferowały kompleksowe leczenie niepłodności (chodzi przede wszystkim o pogłębioną diagnozę oraz opiekę psychologiczną), odbył się rok temu, we wrześniu 2016. Wówczas zgłosiło się 20 ośrodków – połowa odpadła.

Siedem w ogóle nie spełniało kryterium, gdyż nie miały statusu szpitala klinicznego lub statusu szpitala utworzonego przez uczelnię medyczną. W efekcie ministerstwo złagodziło kryteria, tak aby kwalifikować mogły się również placówki samorządowe, które udostępniają bazę szpitalną na rzecz publicznej uczelni medycznej.

W ten sposób do konkursu zakwalifikowało się m.in. Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii z Opola, które w pierwszym konkursie odpadło. Teraz placówka otrzymała 1,44 mln zł na stworzenie m.in. laboratorium andrologicznego.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH