
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w grudniu 2015 roku wystosowało pismo do premier Beaty Szydło w sprawie podwyżki wynagrodzeń. W piśmie zaznaczono, że diagności laboratoryjni są pomijani przez rząd w tym aspekcie.
„ Jesteśmy Pracownikami Publicznej służby krwi. Na sprawne działania naszej jednostki składa się ciężka i odpowiedzialna praca. Wykowane przez nas czynności związane z pozyskiwaniem, preparatyką, badaniem, dobieraniem i wydawaniem krwi i jej składników dla biorców wymaga od nas wysokich kompetencji. W pracy wykorzystujemy wiedzę z zakresu fizjologii, patofizjologii człowieka, chemii, biologii, fizyki oraz zasad dobrej praktyki laboratoryjnej w badaniu komórek, tkanek i płynów ustrojowych” – piszą diagności.
Uważają, że powinni otrzymywać godne wynagrodzenie, wzrastające proporcjonalnie wraz z rozwojem zawodowym, na poziomie wynagrodzenia innych zawodów medycznych.
W odpowiedzi na petycję, ministerstwo zdrowia wskazuje, że podjęło działania w zakresie wynagradzania osób zatrudnionych w systemie ochrony zdrowia. W tym celu zorganizowało spotkanie, w którym udział wzięli reprezentanci różnych zawodów medycznych, w tym także diagnostyki laboratoryjnej.
Resort podkreśla, że konieczne jest przeprowadzenie "dogłębnej analizy obecnej struktury wynagrodzeń". Dopiero po przeprowadzeniu tych analiz, będzie możliwe podjęcie inicjatywy ustawodawczej w celu poprawy poziomu wynagrodzeń sektora ochrony zdrowia.
Więcej: http://www.bip.mz.gov.pl/
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych