
Czytanie artykułów medycznych, przeglądanie indeksów lekowych czy wyszukiwanie informacji na temat refundacji za pośrednictwem internetu, to tylko niektóre czynności, które zdecydowana większość lekarzy traktuje w swojej praktyce zawodowej jako codzienność.
GFK Poland przeprowadziło badanie, którego celem było prześledzenie zachowań lekarzy i farmaceutów w Internecie.
Jak podaje GFK, takie badania prowadzone rokrocznie od 2010 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie lekarzy POZ, specjalistów i farmaceutów.
Jak wynika z najnowszego badania, normą dla lekarzy staje się także korzystanie z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Z tej możliwości korzysta obecnie 77 proc. polskich lekarzy, podczas gdy jeszcze 5 lat temu odsetek ten wynosił jedynie 26 proc.
Z kolei ponad połowa lekarzy korzysta na swoich urządzeniach mobilnych z aplikacji medycznych. Najczęściej instalowaną przez nich aplikacją jest eMPendium. Niemal 40 proc. lekarzy posiada ją na swoim smartfonie/ tablecie.
Coraz większym zainteresowaniem wśród lekarzy cieszą się nowoczesne kanały komunikacji, takie jak animacje edukacyjne, symulatory decyzji klinicznych czy interaktywne wideokonferencje. Taka forma kontaktu wciąż jednak w niewielkim stopniu jest wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne.
Więcej: http://www.gfk.com/pl
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych