Dla lekarzy i farmaceutów Internet to też narzędzie pracy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GFK/rynekaptek.pl   22-03-2017, 15:42

Dla lekarzy i farmaceutów Internet to też narzędzie pracy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Czytanie artykułów medycznych, przeglądanie indeksów lekowych czy wyszukiwanie informacji na temat refundacji za pośrednictwem internetu, to tylko niektóre czynności, które zdecydowana większość lekarzy traktuje w swojej praktyce zawodowej jako codzienność.

GFK Poland przeprowadziło badanie, którego celem było prześledzenie zachowań lekarzy i farmaceutów w Internecie.

Jak podaje GFK, takie badania prowadzone rokrocznie od 2010 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie lekarzy POZ, specjalistów i farmaceutów.

Jak wynika z najnowszego badania, normą dla lekarzy staje się także korzystanie z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Z tej możliwości korzysta obecnie 77 proc. polskich lekarzy, podczas gdy jeszcze 5 lat temu odsetek ten wynosił jedynie 26 proc.

Z kolei ponad połowa lekarzy korzysta na swoich urządzeniach mobilnych z aplikacji medycznych. Najczęściej instalowaną przez nich aplikacją jest eMPendium. Niemal 40 proc. lekarzy posiada ją na swoim smartfonie/ tablecie.

Coraz większym zainteresowaniem wśród lekarzy cieszą się nowoczesne kanały komunikacji, takie jak animacje edukacyjne, symulatory decyzji klinicznych czy interaktywne wideokonferencje. Taka forma kontaktu wciąż jednak w niewielkim stopniu jest wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne. 

Więcej: http://www.gfk.com/pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH