Do badań nad nowotworami wykorzystają biodruk 3D żywych tkanek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Medicofarma   06-05-2021, 17:02

Do badań nad nowotworami wykorzystają biodruk 3D żywych tkanek W Poznaniu spółka tworzy centrum badawczo-rozwojowe, którego głównym celem będzie opracowywanie nowych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w leczeniu nowotworów (fot. Pixabay)

Medicofarma Biotech S.A. podpisała umowę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wynajem powierzchni laboratorium.

Będzie to kolejny krok w kierunku opracowania nowych leków onkologicznych przez spółkę.

Z nowego laboratorium, mieszczącego się w budynku Centrum Zaawansowanych Technologii UAM, Medicofarma Biotech zacznie korzystać już od pierwszego lipca.

Dwa projekty badawcze z zakresu onkologii

W Poznaniu spółka tworzy centrum badawczo-rozwojowe, którego głównym celem będzie opracowywanie nowych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w leczeniu nowotworów.

Centrum B+R w Poznaniu skupi się na realizowaniu dwóch projektów badawczych z zakresu onkologii - platform CANCER PRINT oraz BREAST/OVARY ATN.

Organoidy, czyli miniaturowe narządy oraz chipy wykorzystywane będą do badań nad nowotworami piersi, jajnika oraz glejaka wielopostaciowego i nowymi lekami, które w przyszłości będą mogły być opatentowane i zarejestrowane jako nowe terapie.

Rozwiązania wykorzystują technologie diagnostyczne, takie jak biodruk 3D żywych tkanek.

Współpraca wdrożeniowa

Dodatkowo, 4 maja spółka zawarła umowę o współpracy wdrożeniowej z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Multidyscyplinarni eksperci z zakresu chemii, farmacji, medycyny i bioinżynierii wesprą Medicofarmę Biotech w pracach nad lekami do terapii onkologicznych.

Nawiązana współpraca oraz wynikające z niej możliwości pozwolą spółce na przetestowanie wybranych cząsteczek o najwyższym potencjale i przeprowadzenie badań zbliżających lek do wejścia na rynek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH