
Przedsiębiorstwa, które chcą zawojować rynek nowymi produktami i usługami, powinny postawić na własne laboratoria lub unowocześnienie sprzętu w już prowadzonych przez siebie centrach badawczo-rozwojowych – czytamy w Pulsie Biznesu.
W Polsce rosną nie tylko działy B+R międzynarodowych koncernów, ale też tego typu działalnością coraz bardziej interesują się rodzime małe i średnie firmy. Sprzyjają temu również zachęty podatkowe, które można łączyć z dotacjami. Dzięki temu jeszcze bardziej obniżać koszty i ryzyko prowadzenia nowatorskich projektów.
Jak pisze dalej gazeta, w sukurs innowatorom idą granty z działania 2.1 programu Inteligentny Rozwój („Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R). Przedstawiciele biznesu będą mogli stanąć w szranki o dofinansowanie na inwestycje w nowoczesną aparaturę, sprzęt i technologie. Wysokość wsparcia — w zależności od wielkości i lokalizacji przedsiębiorstwa — wyniesie nawet do 70 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu.
— Jednym z założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest zwiększenie innowacyjności polskich firm. Mogą to uczynić poprzez rozwój i unowocześnienie swojej działalności, w czym niezwykle pomocne są własne centra badawczo-rozwojowe — podkreśla Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.
Do małych i dużych graczy popłynie strumień unijnego dofinansowania w wysokości 460 mln zł. Będą mogli oni powalczyć o wsparcie od 20 listopada do 19 stycznia 2018 roku.
Więcej: www.pb.pl
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych