Dotychczasowy prezes AOTMiT: przechodzę na emeryturę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: AOTMiT/ rynekaptek.pl   09-11-2017, 13:53

Dotychczasowy prezes AOTMiT: przechodzę na emeryturę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dr Wojciech Matusewicz od środy 8 listopada 2017 r. przestał zasiadać na stanowisku prezesem AOTMiT. W czwartek (9 listopada) podziękował wszystkim współpracownikom, zapewnił, że decyzja o odejściu jest samodzielna oraz wyraził przekonanie, że zostawia Agencję "w dobrych rękach".

"Moja decyzja jest całkowicie samodzielna i wynika z przyczyn osobistych oraz zdrowotnych. Przechodzę na emeryturę po dokładnie 40 latach mojej pracy w służbie zdrowia" - czytamy na stronie AOTMiT. 

Były prezes podziękował "wszystkim ministrom zdrowia, ekspertom oraz naukowcom", z którymi miał przyjemność współpracować.

"Z wielką satysfakcją mogę powiedzieć dzisiaj, że AOTMiT jest niezależną, liczącą się w Europie i na świecie, opiniotwórczą instytucją" - napisał.

Dr Matusewicz podkreślił, że choć jest jeszcze sporo do zrobienia, jest przekonany, iż zostawia Agencję w dobrych rękach, a jego następca, dr Roman Topór-Mądry, będzie "kontynuatorem transparentności i niezależności" instytucji.

Matusewicz kierował Agencją od kwietnia 2008 r. Wtedy zastąpił na stanowisku jej pierwszego dyrektora, Waldemara Wierzbę.

Więcej: www.aotm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH