Dr.Max szykuje się na wyjście poza kontynent

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: retailnet.pl/rynekaptek.pl   08-08-2017, 13:40

Dr.Max szykuje się na wyjście poza kontynent Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Realizacja strategii rozwoju sieci aptek Dr.Max w Europie przebiega konsekwentnie. W tym roku będzie prowadzona dalsza ekspansja sieci m.in. w Serbii oraz we Włoszech – mówi Łukasz Waszak z Grupy Penta Investments, właściciel aptek Dr.Max.

Jak przypomniał Łukasz Waszak na łamach portalu retailnet.pl, sieć aptek Dr.Max jest obecna na rynku od 13 lat. Pierwsze 40 aptek powstało na terenie Czech. Aktualnie grupa działa na pięciu rynkach - czeskim, polskim, słowackim, rumuńskim i serbskim. Liczy łącznie około 1150 punktów. W tym roku  obroty przekroczą 1,1 mld euro.

- Tym samym Dr.Max jest 7 największą siecią handlową w Europie. Naszym celem w perspektywie kolejnych lat jest oczywiście wejście na podium - ocenia.

Jak zapowiada manager, który jest współodpowiedzialny za inwestycje w Dr.Max, w bieżącym roku będzie prowadzona dalsza ekspansja sieci w Europie, m.in. w Serbii oraz we Włoszech, gdzie rozstrzygają się kwestie o deregulacji rynku:

- Ostatnio weszliśmy do Rumunii, gdzie zakupiliśmy sieć 30 aptek. Natomiast w dalszej przyszłości planujemy stać się siecią międzynarodową i nie wykluczamy wyjścia poza kontynent – powiedział.

Zaznaczył, że w kontekście dalszego międzynarodowego rozwoju sieci Dr.Max nie ogranicza się tylko do akwizycji. - Jedynie w przypadku rynku włoskiego, a od niedawna również polskiego, podstawową opcją w konsolidacji rynku aptecznego są akwizycje, bo tam działają w zasadzie wyłącznie apteki prowadzone przez prywatne osoby. W związku z planowaną liberalizacją tego prawa jeszcze w 2017 roku Włochy niejako stają się naturalnym kierunkiem dla dalszej ekspansji Dr.Max w Europie – dodał.

Więcej: https://retailnet.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH