Dr.Max zainwestuje w Rumunii i we Włoszech

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Penta/ rynekaptek.pl   26-04-2017, 15:40

Dr.Max zainwestuje w Rumunii i we Włoszech Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W 2017 roku planowana jest dalsza ekspansja sieci Dr.Max w Europie, m.in. we Włoszech i Rumunii - informuje w komunikacie prasowym Penta Investment.

Uzyskane w minionym roku wyniki finansowe funduszu wskazują, że zysk netto okazał się wyższy niż rok wcześniej o ponad 25 proc., wzrastając do 251 mln euro - informuje Penta.

Zwiększyła się również wartość aktywów, która urosła o 21 proc. do 8,5 mld euro (wobec 7 mld euro w 2015 r.). Przedstawiciele funduszu przyznali, że w minionym roku wartość dokonanych inwestycji osiągnęła 510 mln euro i dotyczyła zarówno nowych akwizycji, jak również rozwoju spółek z portfela.

Penta skupia się na rozwijaniu i wzroście wartości swoich sześciu długoterminowych platform inwestycyjnych, tj. usług finansowych, nieruchomości komercyjnych, handlu detalicznego, usług opieki zdrowotnej, produkcji i mediów.

- W 2016 r. kontynuowaliśmy realizację naszej strategii budowy regionalnych liderów, w szczególności w odniesieniu do międzynarodowej ekspansji sieci aptek Dr.Max oraz operatora zakładów sportowych Fortuna - mówi Łukasz Waszak, menedżer ds. inwestycji, Penta Investments.

Wśród najistotniejszych wydarzeń minionego roku Penta wskazuje m.in. serbską ekspansję sieci aptek Dr.Max. Obecnie sieć działająca na czterech rynkach posiada 1053 placówki, a kolejne 140 jest w trakcie finalizacji. W 2017 r. planowana jest dalsza ekspansja sieci w Europie, m.in. we Włoszech i Rumunii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH