Dyrektor CSIOZ: zdążymy z e-receptami

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   12-09-2017, 10:31

Dyrektor CSIOZ: zdążymy z e-receptami Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wkalkulowaliśmy opóźnienie w wyniku potencjalnych odwołań przy wyborze wykonawców. Ważne, że prace cały czas trwają i już w lutym 2018 roku uruchomimy pilotaż e-recepty - zapewnia Marcin Węgrzyniak, dyrektor CSIOZ.

Dyrektor Węgrzyniak przyznaje w Dzienniku Gazecie Prawnej, że mimo iż rozstrzygnięcie ostatniego przetargu na dokończenie P1 zostało przesunięte o miesiąc, to większość systemów związanych z uruchomieniem e-recept zostało już zbudowanych, teraz zostały procesy uruchamiania, poprawiania i dostosowywania tego rozwiązania.

Podkreśla też, że po raz pierwszy w historii tego projektu udostępnione zostało środowisko integracyjne firmom informatycznym obsługującym m.in. apteki oraz systemy szpitalne czy gabinety lekarskie.

- Dzięki temu mogą sprawdzić, jak system działa, jak łączy się z używanym przez nie oprogramowaniem, czy są kompatybilne. W efekcie mamy już wszystkich dostawców systemów dla rynku medycznego podłączonych do tego środowiska -mówi. 

Dodaje, że obecnie w ramach testów tej funkcjonalności, jest już na tym środowisku ok. 80 prawidłowo zapisanych e-recept.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH